Yosun Peel

YOSUN PEELİNG ZARARLI MIDIR?

Akne vulgaris en yaygın dermatolojik problemlerden biridir. Bu, yağ bezlerinin iltihaplanması ve tıkanması sonucu ortaya çıkan kronik bir cilt rahatsızlığıdır. Yüz, sırt ve göğüs derisinde akne döküntülerinin gelişmesi ile kendini belli eder.

Yetersiz tedavi veya tedavinin yokluğu akne sonrası oluşuma yol açabilir. Estetik olarak düzeltilmesi zor olan derin yara izleri, telenjiektaziler ve diskromi oluşumuna yol açabilir.

Ancak korkuya gerek yok. Artık aknelerinizden etkili bir şekilde kurtulmanıza yardımcı olacak, cildinizi sağlıklı ve güzel hale getiren bir uygulama var: Yosun Peeling.

YOSUN PEELİNG: DOĞAL-GÜVENLİ-ETKİLİ

Yosun Peeling kimyasal içermeyen doğal bir peelingdir! Bu %100 ORGANİK cilt peelingi erkekler, kadınlar, TÜM cilt tonları, TÜM cilt tipleri için uygundur! Yosun, epidermal tabakanın derinliklerine nüfuz eden, kolajen üretimini uyaran ve mitotik aktiviteyi hızlandıran doğal mikroiğneler içerir. Yosun Peeling etkisi cildin yenilenmesinin doğal süreçleri ile uyumludur. Kan akışını uyararak ve gerekli mineralleri sağlayarak iyileşmeyi hızlandırır ve mükemmel bir cilt yaratır.

AKNE TEDAVISI İÇİN YOSUN PEELINGI

Doğal peeling ilk işlemden sonra işe yarar. Mikroiğneler cildin derinliklerine nüfuz ederek kaşıntı, karıncalanma ve yanmaya neden olur. Yenilenmeyi hızlandırmak için cildi işleme dikkatlice hazırlamak ve sonrasında bakımını yapmak çok önemlidir.

Yosun Peeling, cildin epidermal tabakasına nüfuz eder ve çözer. Akne iltihabını ve yağ üretimini azaltır. Deniz algleri (deniz yosunu kristalleri) tarafından doğal olarak üretilen biyoaktif bileşiklerin en son teknolojisini ve benzersiz özelliklerini kullanır.

Deniz yosunu, cilde nüfuz eden, cildin üst tabakasını çözen, beyazlatan, sivilceleri azaltan ve koyu lekeleri açan küçük spikül kristalleri içerir. Deniz yosunu vitamin ve minerallerle harmanlanmıştır. Cilde uygulandıktan sonra, deniz yosunu kristali 7-10 dakika boyunca cilde nazikçe nüfuz eder.

Yosun Peeling ile cildinizi yenilemek, daha genç ve sağlıklı görünen bir ciltle sonuçlanacaktır. Kolajeni derinlemesine uyaracak ve cilt hücrelerinizi geliştirecektir. Akne tedavisinin yanı sıra, yaşlanmanın neden olduğu kırışıklıkları da azaltır ve genellikle bir dermabrazyon aracı olarak kullanılır.

YOSUN PEELING PROSEDÜRÜ

Cilt önce iyice temizlenir. İkinci olarak yosun kristali cilde uygulanır. Ardından güzellik uzmanınız / uzman estetisyeniniz, özellikle sorunlu bölgeleri hedef alarak yüzünüze masaj yapmaya başlayacaktır. İşlem boyunca hafif bir karıncalanma hissedeceksiniz. Yaklaşık 10 dakika sonra, deniz yosunu kuruması için cilt üzerinde bırakılacak ve yosun kristali cilde daha fazla nüfuz edecektir. 15 dakika sonra terapistiniz cildi nemlendirmek için yüzünüze bir kat soğuk nemlendirici jel maske uygulayacaktır. Soğuk jel maske işlemi yaklaşık 20 dakika sürer. Daha sonra terapistimiz jel maskeyi silecek ve sizin için bir kat güneş kremi uygulayacaktır.

yosun peeling zararlı mıdır

Bununla birlikte, güneş kremi uygulama adımından önce, iyileşmeyi hızlandırmak ve sonucu geliştirmek için ekstra bir maske tercih etmeniz şiddetle tavsiye edilir.Maske kullanan danışanlar daha kısa kesinti süresi, daha az kuruluk yaşayacak ve daha iyi genel sonuçlara sahip olacaklardır. Bu maske çok sevilir ve danışanlar her işlem yaptırdıklarında kullanmaya devam edeceklerdir!

YOSUN PEELING ETKİLERİ

Deniz yosunu kristali çözülmeden önce 24-48 saat boyunca epidermal tabakanızın içinde kalır.  Bu süre zarfında cildinizde hafif bir kızarıklık oluşacaktır. Tedaviden sonraki ilk birkaç gün, tedavi edilen bölgede biraz kuruluk yaşayacaksınız. Daha sonra 3-5 gün boyunca soyulacaktır. Deniz yosunu kristali mevcut kolajeni uyarmakta ve yeni epidermal hücreler gelişmektedir. İyileşme sürecinden sonra yeni, gençleşmiş bir cilt ortaya çıkacaktır!

Sonuç olarak, yosun peeling zararlı mıdır? Kesinlikle değildir. Yosun Peelingi ölü keratinize cilt hücrelerini ve durgun kutanöz birikintileri çözer, böylece akne iltihabını azaltır. Sebum üretimini düzenler, cilt rengini ve dokusunu iyileştirir. Sağlıklı cildi yeniden yüzeye çıkararak cildin etkili bir şekilde nefes almasını sağlar. Cilde uygulanan aktif bileşenlerin maksimum emilimini sağlar. %100 doğal bileşenlerden oluşur ve %100 güvenlidir.

Yosun Peeling ile alakalı detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilir, web sitemizi ziyaret edebilir, uygulama sonuçlarını görmek için instagram sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Cildinizin hassasiyetine bağlı olarak, cildiniz peeling sonrası yenilenme sürecinden geçerken çeşitli yan etkilerle karşılaşmanız normaldir. Uygulama sonrası uzman estetisyeniniz ile sürekli iletişim halinde olmanız tavsiye edilir. En güzel sonuç, uygulamanın her aşamasının kontrol altında tutulması ile elde edilecektir.