Yosun Peel

Tüm cilt bakım trendleri herkes için işe yaramaz… Ama yosun cilt bakımının faydaları evrensel olarak cilt sorunlarınızın cevabı olarak kabul edilir.

Gözeneklerinize detoks mu uygulamanız gerekiyor? Yosun Peeling detoks etkisi ile tanışın. İzlerden kurtulmak mı istiyorsunuz? Yosun peeling leke sonuçlarını mutlaka görmelisiniz.

İnce çizgileri yumuşatmak mı istiyorsunuz? Evet, Yosun Peeling çizgilerinizde kurtulmanıza yardımcı olur.

Espina by Espiderm Yosun Peeling, akne, sivilce, tıkanmış cilt komedonları, melazma, hiperpigmentasyon gibi sorunlu ciltlerin yenilenmesinde kullanılır. Cildin doğal iyileşme döngüsünü temel alan yosun, bu yenilenme sürecini hızlandırır. Kan dolaşımını uyarır ve yeni, kusursuz bir cilt sağlamak için büyük miktarda vitamin ve mineral sağlar.

Yosun, cildi beslemek ve gençleştirmek için kolayca emilen vitaminler, mineraller, amino asitler, antioksidanlar ve esansiyel yağ asitlerinin en bol kaynaklarından biridir. Cilde masaj yaparak uygulanan enzimler, mineraller ve vitaminler içeren %100 doğal alglerden yapılmıştır. Cildin gençleşmesine ve yenilenmesine yol açan eski hücreleri mükemmel bir şekilde temizler. Cildin nemi geri yüklenir, yaşlılık lekeleri, renk değişikliği ve kızarıklıklar azalır. 

Kolajen üretimini uyarmak için epidermise etki ederken antiseptik etkiye sahip benzersiz bir spongin protein bazlı algdir. Yüzeysel kan dolaşımı ve cilt koruyucu özellikleri geliştirilir.

UYGULAMA SIRASINDA NE BEKLEMELİSİNİZ?

Yosun peelingin içinizdeki güzelliği ortaya çıkaracağına garanti edebiliriz. Elbette süreç bir anda kolayca tamamlanmayacaktır. Bu nedenle kendinizi iğneleme ve yoğun karıncalanma hissine hazırlayın. Sonunda her şeye değeceğinden ise emin olun. Oksijenik, fototrofik algler, spongin proteinlerini serbest bırakarak cilt epidermisi üzerinde güçlü bir şekilde etki eder, Yeni cilt hücrelerini yeniden yüzeye çıkarır ve yeniler. Ve temelde istediğimiz de budur – güzel ve taze bir cilt… Bunun son derece tatmin edici olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

YOSUN PEELING TEMEL FAYDALARI

01. Nemlendirme

Yosun cildinizi nemlendirmek için güçlü bir bileşendir. Bu bileşenin sadece tek bir uygulama ile cildinizde %128 oranında nem artışı sağladığı bilinmektedir. Bir dizi farklı yosun türü bu etkiyi yaratabilir, ancak popüler mavi-yeşil mikroalg spirulina, yoğun nemlendirme yoluyla pürüzsüz bir cilt vaat eden ürünlerde tercih edilir.

02. Kolajen bakımı

Cilt bakımında yosun özleri öncelikle iki nedenden dolayı kullanılmaktadır – nemlendirme ve kolajen bakımı. Astaksantin adı verilen bir tür yosun, dünyadaki en güçlü antioksidanlardan biri olarak bilinir. Bu nedenle, ciltteki kolajeni parçalayan enzimleri azaltarak yaşlanma karşıtı faydalar sağlar. Sonuç, yüksek elastikiyete sahip ve ince çizgi ve kırışıklıkların görünümünü azaltan bir cilttir.

03. Hiperpigmentasyonu giderir

Yosun, akne izleri ve koyu halkalar gibi hiperpigmentasyon sorunlarını gidermesiyle ün kazanmıştır. Kırmızı, yeşil, mavi ve kahverengi alg çeşitleri, esas olarak içerdikleri yüksek C vitamini konsantrasyonu nedeniyle cildi aydınlatıcı özellikleriyle bilinir.

04. İltihabı hafifletir

Cilt iltihabının çoğu cilt sorununun arkasındaki en önemli nedenlerden biri olduğunu biliyor muydunuz? Evet, akneden tıkanmış gözeneklere ve kızarıklığa kadar, iltihaplanmayı kontrol altına almak cilt bakımı ve sağlığıyla ilgili hedeflerinizden biri olmalıdır. Deniz yosunu ve kırmızı alg gibi popüler alg çeşitlerinin ciltteki iltihaplanmayı yatıştırdığı ve genel sağlığa katkıda bulunduğu bilinmektedir.

05. Kronik cilt rahatsızlıklarını giderir

Dermatit ve egzama gibi kronik cilt rahatsızlıkları ile başa çıkmak için doğru ürünleri bulmanın ne kadar zor olabileceğini biliyoruz. Çatlakları en aza indirmek ve tahrişi gidermek için doğru içeriğe ihtiyaç vardır. Mikroalg ve klorellanın akne alevlenmelerini nazikçe iyileştirdiği bilinmektedir.

SOYULMA VE BAKIM SONRASI İŞLEMLER

Estetisyeninize danıştıktan ve cilt bakımı geçmişi ile cilt bakımı endişelerini dikkate aldıktan sonra – ilk yosun tedavinizde yüzeysel peeling ile tanışacaksınız. Cildin toleransını ve reaksiyonunu belirlemek amacıyla ilk uygulama için hafif peeling öneriyoruz. Cilt 6-8 gün boyunca pul pul dökülür ve soyulur. Bu süre zarfında, cildi iyileştirmek ve onarmak için rejeneratif bakım jelini (estetisyeniniz sizi yönlendirecektir) kullanmalısınız. Daha sonra normal cilt bakım rutininize devam edebilirsiniz.

Özellikle lekeli ciltler üzerinde yarattığı olağanüstü sonuçlar ile Yosun Peeling diğer benzerlerinden ayrışır. İhtiyacınız olan protokol ise cilt analizinizden sonra belirlenir. Tüm uygulama süreci hakkında uzmanlar sizi mutlaka bilgilendirecektir.

Yosun Peeling hakkında detaylı bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilir, instagram sayfamız üzerinden uygulama sonuçlarımıza göz atabilirsiniz.